Як вибрати м'ясо для шашликів

Як вибрати м'ясо для шашликів 26.04.2011

Шашлик - найдревніша страва, історія якої сягає корінням у далекі часи мамонтів і печерних людей. Саме неандертальці відкрили секрет приготування м'яса на відкритому вогні. Сьогодні існує безліч рецептів приготування шашликів, але всіх їх поєднує одне - м'ясо. Щоб шашлик вийшов смачним, ніжним і соковитим, треба правильно вибрати м'ясо.

Шашлик можна готувати практично з будь-якого м'яса - свинини, яловичини, баранини, м'яса птиці і навіть із субпродуктів - печінки і нирок. Для шашлику можна використовувати не лише філе, але й м'ясо з кісточкою.

При виборі м'яса для шашлику необхідно враховувати кілька правил

Колір м'яса повинен бути природним, рівномірним. Поверхня м'яса - глянцевою. Слизька поверхня м'яса - ознака несвіжості. Особливу увагу при виборі м'яса для шашликів слід звертати на те, який вигляд воно на зрізі. Якісну свинину можна впізнати за рожевим кольором, яловичину - за червоним, а баранину краще всього вибирати червоного кольору з прошарками білого жиру.

Відтінок жирових прошарків має бути світло-жовтим. Яскраво-жовті або темно-жовті жирові прошарки - ознака неякісного м'яса. Для шашлику таке м'ясо не підходить.

Запах м'яса повинен бути приємним і свіжим, без різких і ріжучих нюх ноток.

Консистенція якісного м'яса - щільна, еластична. Щоб перевірити свіжість м'яса, досить усього лиш натиснути на нього пальцем. Якщо вм'ятина, що утворилася при натисканні, відразу ж зникне, м'ясо свіже, якщо залишиться, від покупки такого м'яса слід відмовитися. Інакше можна зіпсувати шашлик.

Охолоджене м'ясо найкраще підходить для шашлику. Його смакові якості вищі, ніж у парного або замороженого м'яса.

Крім загальних правил, якими слід керуватися при виборі м'яса для шашлику, необхідно також враховувати особливості різних видів м'яса.

Свинина

Що може бути смачнішим, ніж шашлик зі свинини? Щоправда, щоб шашлик вийшов ніжним і соковитим, м'ясо має бути не дуже жирним і обов'язково свіжим. Найкраще для шашлику підійде свинячий окіст, корейка, поперекова частина і свинячий ошийок.

Баранина

На відміну від інших сортів м'яса, баранина досить довго готується і зберігає свою консистенцію. Для шашлику найкраще використовувати задню частину, вирізку або корейку, але не дуже жирну. Оскільки жир надає шашлику специфічний смак, властивий баранині.

Смажити шашлик з баранини найкраще на виноградній лозі або вугіллі плодових дерев: аличі, сливи, вишні, груші, яблуні. Їсти шашлик з баранини краще гарячим - прямо з вогню, оскільки у баранини є одна неприємна властивість - вона швидко застигає і шашлик втрачає свою соковитість і смак.

Яловичина
Щоб шашлик з яловичини вийшов ніжним і соковитим, найкраще маринувати вирізку, філе або внутрішню частину задньої ноги.

Курятина

Любителям білого м'яса рекомендуємо приготувати шашлик з курячого м'яса. Для цієї смачного страви краще використовувати грудинку або окіст. Щодо окосту, то шашлик краще готувати з лівих ніжок, оскільки права нога в курки - «робоча». На ній курка стоїть частіше, тому м'ясо там жорсткіше.

Якщо ви хочете купити «правильне» м'ясо для шашлику, радимо зазирнути до супермаркету «Фуршет» чи мінігіпермаркету «Народний». У всіх магазинах мережі працюють м'ясні відділи, де представлений спеціальний куточок «Для пікніка». Тут ви знайдете чимало різних видів м'яса та м'ясних наборів для шашлику, м'яса для гриля, ковбасок для смаження.

Любителі свинини зможуть знайти в м'ясному відділі супермаркетів «Фуршет» і «Народний» свинячий шашлик по-домашньому, свинячий шашлик по-київськи, шашлик зі свинячої грудинки, свинячий шашлик асорті, м'ясо-гриль. Покупцям, котрі віддають перевагу більш дієтичному м'ясу, радимо звернути увагу на курячий шашлик у маринаді, куряче м'ясо для барбекю, шашлик з яловичини, молочну телятину. І це далеко не повний перелік шашликів і м'ясних виробів для пікніка, що представлені в мережі «Фуршет». Вам залишається лише обрати те, що смакуватиме найбільше.

Назад